Editura Amphion

miercuri, 23 decembrie 2015

Bacovia - 30 octombrie 2015

Bacovia


























Publicat de stefan dincescu la 14:56
Trimiteți prin e-mail Postați pe blog!Trimiteți pe XDistribuiți pe FacebookTrimiteți către Pinterest

marți, 22 decembrie 2015

„DOAMNE, FIII TĂI NE CREŞTE!“



„DOAMNE, FIII TĂI NE CREŞTE!“
17 decembrie 2015
































Publicat de stefan dincescu la 17:21
Trimiteți prin e-mail Postați pe blog!Trimiteți pe XDistribuiți pe FacebookTrimiteți către Pinterest
Postări mai noi Postări mai vechi Pagina de pornire
Abonați-vă la: Postări (Atom)

Postări populare

Arhivă blog

  • ►  2024 (12)
    • ►  noiembrie (1)
    • ►  octombrie (6)
    • ►  septembrie (1)
    • ►  iunie (1)
    • ►  aprilie (1)
    • ►  martie (2)
  • ►  2023 (5)
    • ►  noiembrie (1)
    • ►  august (2)
    • ►  ianuarie (2)
  • ►  2022 (32)
    • ►  octombrie (1)
    • ►  iulie (2)
    • ►  iunie (12)
    • ►  mai (3)
    • ►  martie (13)
    • ►  februarie (1)
  • ►  2021 (4)
    • ►  decembrie (2)
    • ►  octombrie (2)
  • ►  2020 (6)
    • ►  septembrie (1)
    • ►  martie (4)
    • ►  februarie (1)
  • ►  2019 (6)
    • ►  octombrie (1)
    • ►  aprilie (3)
    • ►  ianuarie (2)
  • ►  2018 (75)
    • ►  decembrie (23)
    • ►  noiembrie (1)
    • ►  august (3)
    • ►  iulie (4)
    • ►  iunie (1)
    • ►  mai (2)
    • ►  aprilie (1)
    • ►  martie (4)
    • ►  februarie (35)
    • ►  ianuarie (1)
  • ►  2017 (16)
    • ►  octombrie (2)
    • ►  iulie (13)
    • ►  mai (1)
  • ►  2016 (38)
    • ►  noiembrie (8)
    • ►  octombrie (10)
    • ►  septembrie (3)
    • ►  august (1)
    • ►  iulie (2)
    • ►  aprilie (7)
    • ►  martie (7)
  • ▼  2015 (52)
    • ▼  decembrie (2)
      • Bacovia - 30 octombrie 2015
      • „DOAMNE, FIII TĂI NE CREŞTE!“
    • ►  octombrie (1)
    • ►  iulie (6)
    • ►  iunie (29)
    • ►  mai (1)
    • ►  aprilie (6)
    • ►  martie (1)
    • ►  ianuarie (6)
  • ►  2014 (19)
    • ►  decembrie (2)
    • ►  noiembrie (2)
    • ►  octombrie (4)
    • ►  august (2)
    • ►  aprilie (5)
    • ►  martie (1)
    • ►  februarie (2)
    • ►  ianuarie (1)
  • ►  2013 (134)
    • ►  decembrie (5)
    • ►  noiembrie (12)
    • ►  octombrie (13)
    • ►  septembrie (15)
    • ►  august (57)
    • ►  iunie (1)
    • ►  mai (7)
    • ►  aprilie (8)
    • ►  martie (1)
    • ►  februarie (3)
    • ►  ianuarie (12)
  • ►  2012 (111)
    • ►  decembrie (22)
    • ►  noiembrie (3)
    • ►  octombrie (82)
    • ►  septembrie (4)
  • ►  2011 (59)
    • ►  septembrie (5)
    • ►  august (26)
    • ►  iulie (28)

Translate

Faceți căutări pe acest blog

Etichete

  • Din literatura universală (69)
  • Univers poetic românesc (43)
  • DESPRE POEZIA LUI ŞTEFAN DINCESCU (SELECTIV) (14)
  • Texte comentate. Pentru elevi (11)
  • CELE MAI FRUMOASE POEZII (10)
  • NESOMNUL FRUMUSEŢII (9)
  • Ştefan Dincescu – poezii (9)
  • LANSARE DE CARTE (8)
  • Nicolae Dabija - în Bacău (4)
  • „Să ştii mai multe-să fii mai bun” – aprilie 2013 (4)
  • Simpozionul Internaţional Cucuteni 5000 Redivivus (3)
  • Zilele Şcolii Octavian Voicu (3)
  • CĂRŢI PUBLICATE (2)
  • AULA UNIV. VASILE ALECSANDRI (1)
  • BACĂU-IAŞI (1)
  • CERC PEDAGOGIC 2011 (1)
  • DESPRE MINE (1)
  • DESPRE POEZIA LUI ŞTEFAN DINCESCU (1)
  • De bunăvoie autobiografia mea (1)
  • De la Soroca la Cetatea Neamţ (1)
  • Din ZIARE (1)
  • Dorin Tudoran (1)
  • FIGURI DE STIL (1)
  • Florin Daniel Dincă - Dosarul Dorin Tudoran (1)
  • OCTAVIAN VOICU (1)
  • POEZIE ŞI PRIETENIE (1)
  • Privighetoarea din Viforeni (1)
  • Proiecte (1)
  • ZILELE GEORGE APOSTU (1)
  • ŞCOALA O.VOICU (1)
Tema Simplu. Un produs Blogger.